In Memoriam

Pověst o Duhovém mostě.

 
Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát.
 Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.

Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, ten kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Všichni si spolu hrají, jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páneček, přítel největší.

 Trvá to tak dlouho, až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.
Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce, pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí,  které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce. Už je nic nerozdělí.
A tehdy překročí Duhový most společně...

Mopsík

Kesynka

11.12.2003   14.4.2005

Kesynko broučku můj .Chybíš mi.

 

 

Mopsík.

Caty z Říše lesů

 22.2.2002      13.8.2012

Cetynko nikdy na Tebe nezapomeneme.

Navždy zůstaneš v našich srdíčkách .